Şuanda Buradasınız: Anasayfa

Lovibond BD600 BOİ Sistemi

e-Posta Yazdır PDF

Lovibond BD600Lovibond BD 600 BOD Sistemi (BOİ) aileye yeni katılan respirometrik BOD analizi yapan modelidir. BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) Su numunelerinde 20 derecede belirlenen zaman aralığında ve tanımlanan şartlarda organik maddelerin oksitlenmesi için mikroorganizmalar tarafından kullanılan çözünmüş oksijen miktarıdır. BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) yapının bozularak inorganik bileşenlerine ayrılması ve nitrifikasyon (azot içeren organik bileşenlerin nitrit ve nitrat formunu oluşturarak amonyum oksitlenmesi) olmak üzere iki basamaktan oluşur. BOİ (BOD) analizlerinde istenilen ilk basamaktır.

Organik maddelerin tam oksidasyonu için oksijen ihtiyacının %98'ini optimum şartlar altında KOİ (COD), %70'ini BOİ (BOD),   %25'ini potasyum permanganant ile oksitlenebilirlik testleri verir.

BOİ (BOD)'nin büyüklüğü, suda parçalanabilecek organik maddelerin doğası ve konsantrasyonu, mikro organizmaların doğası, sayısı ve adaptasyonu, mikro organizmalar için besinlerin doğası ve miktarı, inkübasyon süresi, sıcaklık, ışık etkileri ve toksit etkilere sahip maddeler ile biyolojik ve/veya biyokimyasal proseslerin etkileri gibi bir çok faktörden etkilenirler. BOİ5, 20 derecede su'daki organik maddelerin oksitlenerek yapısının bozulabilmesi için 5 günlük inkübasyon periyodu sırasında mikroorganizmalar tarafından kullanılan çözünmüş moleküler oksijen miktarıdır.

BD 600 BOD (BOİ) Respirometrik Metod ;

Doğrudan numune seçimi, BOD değerlerinin mg/l cinsinden doğrudan gösterimi, 1 ile 28 gün arasında kullanıcı tarafından seçilebilen ölçüm süresi , otomatik olarak BOD değerleri depolaması, cıvasız çevre dostu BOD ölçümü, karıştırma çubuklarının otomatik merkezlendiği indüktif karıştırma istemi, SD kart arayüzü, uzak kumandalı kullanım, akıllı telefon ve tablet ile ölçülen BOD değerlerinin okunması gibi önemli ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Lovibond BD 600 BOD Sistemi; Atık su analizlerinde, analitik laboratuvarlarda, araştırma merkezlerinde kullanılabilir.

Teslimat içeriği : 6 sensör başlığı ile eksiksiz ünite ve bataryaları ile birlikte kontrol ünitesi, güç kaynağına sahip indüktif karıştırma ünitesi , 6 numune şişesi ,6 lastik conta , 6 manyetik karıştırma çubuğu, 1 adet taşma balonu, 1şişe, 50 ml potasyum hidroksit çözeltisi, 1 şişe 50 ml nitratlama inhibitör ile teslim edilir.

BOİ Biyolojik Oksijen İhtiyacı (BOD) testleri inkübatör ile birlikte kullanılmaktadır.

Lovibond BD 600 BOD (BOİ) Sistemi modellerine ait teknik özellik ve fiyat teklifi almak için satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lovibond BD600 BOD Sistemi

Lovibond BD 600 BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond BD606 BOD Sistemi

Lovibond BD 606 BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond BD600 GLP BOD Sistemi

Lovibond BD 600 GLP BOİ Sistemine ait teknik özellikleri için tıklayınız.

Lovibond Sosyal Medya